Woensdag 4 juni 2025
10.45 – 17.00 uur
Oudkatholieke Joriskerk
’t Zand 13 – 15
Amersfoort
In 2025 combineert de VBMK haar jaarlijkse Algemene Ledenvergadering met een congres voor collega-organisaties, leden en donateurs over Communicatie.
PROGRAMMA
ALV
Lunch
Congres
VOOR WIE?
AANMELDEN
Het aantal plaatsen is beperkt, dus meld u snel aan via info@vbmk.nl en vermeld:
MEER OVER DE ALV
Bekijk of download hier de documenten voor de ALV:
MEER OVER HET CONGRES
In Nederland zetten veel organisaties zich in voor het behoud van monumenten, waaronder een aantal specifiek voor kerkgebouwen, zoals VBMK. Cruciaal is de communicatie met de achterban van kerkbeheerders en kerkeigenaren. Die verloopt via nieuwsbrieven, een website, bijeenkomsten en meer. Maar waar komt die informatie terecht, wordt die verder gedeeld, zitten de ontvangers hierop te wachten en kunnen ze hier iets mee? Kortom: hoe efficiënt werken we als ondersteunende monumentenorganisaties en in hoeverre bereiken we het doel wat we voor ogen hebben?
Vanuit het Programma Toekomst Religieus Erfgoed, waarbij de VBMK is aangesloten, was budget beschikbaar gesteld waarmee de VBMK aan Arcadis de opdracht kon verstrekken om bovenstaande vragen te onderzoeken. Dit onderzoek is, inclusief conclusies en aanbevelingen, afgerond en gepubliceerd in een rapport met als titel ‘In gesprek met de kerk’.
De aanbevelingen uit dit rapport willen we deze graag met de partners van het PTRE en een aantal andere relevante organisaties bespreken tijdens het congres ‘In gesprek met de kerk’. Met elkaar gaan we op zoek naar methoden om beter met onze achterban en met elkaar te communiceren.
Wim Sprengers van Arcadis licht het onderzoek toe.
Sander Ummelen van de Kerkvernieuwers bespreekt het nut van sociale media voor kerkbeheerders aan de hand van een praktijkvoorbeeld uit Rotterdam, het project ‘Heilige Huisjes’.
Maarten Reijgersberg, eigenaar van het Rotterdamse communicatiebureau RAUWcc zal een demonstratie geven van de mogelijkheden van AI voor kerkbeheerders.