Op dinsdag 2 juni vond de Algemene Ledenvergadering van de VBMK plaats. Voorafgaand gingen verschillende bestuursleden in een webinar in gesprek met elkaar en met leden. We bespraken boeiende onderwerpen als: ‘Van wie is de kerk nu eigenlijk?’ en ‘Hoe ga je om met monumentale waarden binnen en buiten je kerk?’.
Tijdens de ALV werd afscheid genomen van voorzitter Frank Migchielsen en bestuurslid Lilian Grootswagers. Door de leden werden drie nieuwe bestuursleden benoemd; Ellen Snoep (secretaris), Marco van de Wetering (bestuurslid) en Wilco Blaak (voorzitter).
Na de zomer gaat het bestuur aan de slag met het ontwikkelen van een nieuwe toekomstvisie voor de komende beleidsperiode. In haar lange bestaan heeft de VBMK al heel veel kennis en kunde verzameld en beschikbaar gesteld. En de VBMK heeft bestuurszetels in samenwerkingsverbanden als het Programma Toekomst Religieus Erfgoed en de Federatie Instandhouding Monumenten. Vanuit die rol willen we in de komende jaren meer en meer de focus verleggen naar ondersteuning bij nevenbestemming en herbestemming. Nederland wacht een enorme uitdaging door de vele honderden kerken die leegkomen, of extra functies moeten krijgen.
Heeft u ideeën, input of belangrijke opmerkingen die het bestuur mee kan nemen bij de ontwikkeling van het nieuwe meerjarenbeleid? Stuur dan een mail naar info@vbmk.nl.