Zoeken

Mijn documenten

Via deze website bieden we u de mogelijkheid om uw eigen documenten samen te stellen. U selecteert de voor u relevante artikelen via de knop ‘toevoegen’ onderaan de artikelpagina’s. Vervolgens kunt u de artikelen als pdf via deze pagina downloaden.

Mijn documenten

Nieuw gebruik: wat wil ik?

Tegenwoordig is er van alles mogelijk in een kerkgebouw: van meditaties tot rockconcerten, van stemlokalen tot appartementen. Maar niet elke invulling zal passen bij úw wensen en bij úw kerkgebouw. Waar hecht u waarde aan? Hieronder enkele vragen om uw gedachten te bepalen.

Deventer, Lebuïnuskerk © Anneloes van Kuijk

Welke gebruiksfunctie heeft uw voorkeur?

Religieus gebruik

Het kerkgebouw heeft uitsluitend een religieuze functie.

Meervoudig gebruik

Het kerkgebouw huisvest zowel religieuze als maatschappelijke activiteiten.

Als de hoofdfunctie van het kerkgebouw religieus is, en er daarnaast ruimte is voor maatschappelijke en culturele activiteiten die daarop aansluiten, dan spreken we van nevenbestemming.

Bij multifunctioneel gebruik vinden er wel kerkelijke bijeenkomsten plaats, maar ligt de nadruk op activiteiten die niet kerkelijk gebonden zijn.

Herbestemming

Het kerkgebouw heeft enkele geen kerkelijke functie meer; de hoofdfunctie is nu maatschappelijk, cultureel of commercieel.

Tijdelijk gebruik

Het kerkgebouw is in afwachting van de definitieve bestemming en wordt tot die tijd opengesteld voor verschillende activiteiten.

Wilt u uw huidige beleid voortzetten of een nieuwe koers inslaan?

Nieuwe gebruiksmogelijkheden bieden nieuwe kansen. Daar hoort een nieuwe of aangepaste visie bij. Maar misschien wilt u uw huidige missie en visie juist sterker kunnen uitdragen?

Hoe wilt u het beheer regelen?

Ook de manier waarop u het beheer van het kerkgebouw inricht, is afhankelijk van wat u wenst:

  • Is het voldoende om kostendekkend te werken, wilt u uw financiële buffer ermee vergroten, of wilt u zakelijk echt kunnen uitgroeien?
  • Kunt u beschikken over genoeg menskracht, expertise en tijd om het zakelijk beheer zelf te regelen, of geeft u het liever uit handen?
  • Als u het liever uit handen geeft: hoeveel zeggenschap wilt u behouden?

Opties:

  • Het kerkbestuur regelt zelf het zakelijk beheer van het kerkgebouw
  • Het kerkbestuur draagt het zakelijk beheer over aan een zelfstandige organisatie; er is wel nauwe samenwerking
  • Het zakelijk beheer wordt overgedragen aan een overkoepelende organisatie voor kerkbeheer
  • Het kerkgebouw wordt verkocht
DEZE PAGINA TOEVOEGEN
AAN MIJN DOCUMENT